Ford Mustang T5

ZnačkaFord
Modelová řadaMustang
KategorieVeterán

Popis

Nabízíme k prodeji FORD MUSTANG T5, na kterém probíhá renovace. Prodej je možný v aktuálním stavu nebo, dle dohody, po dokončené renovaci. Cena dohodou.
V případě zájmu volejte nebo pište ( sms, whatsapp) na tel: 604 200200 nebo email: info@ccars.cz

Dlouho očekávaný nový sportovní vůz od Fordu, Mustang, byl veřejnosti představen s velkou slávou na začátku dubna 1964. Vůz se vyznačoval inovativním stylem a byl nabízen s několika možnostmi motorů a převodovek. Mustang měl okamžitě úspěch, v prvním roce se prodalo přes 400 000 kusů. Na začátku výrobního cyklu narazil Ford na problém, když se snažil vyvézt Mustangy do Německa obvyklým způsobem používaným u vozidel na export. Ford toto marketingové dilema vyřešil jednoduše - změnil název všech Mustangů vyvážených do Německa na Ford T5, který byl používán jako interní kód projektu při vývoji Mustangu.

Evropský trh s americkými vozy byl v 50. a 60. letech stabilní, ale vozů se prodávalo relativně málo, zejména kvůli vysokým nákladům na palivo a potížím se získáváním dílů. Byly však evropskou elitou považovány za prestižní dovážené vozy a kabriolety byly obzvláště oblíbené díky jejich střechám odolným vůči povětrnostním vlivům, výkonným motorům a vysoce výkonným topením. Většina amerických vozů v Evropě byla prodána americkému servisnímu personálu na vojenských základnách, který si mohl koupit nová americká auta prostřednictvím vojenského systému PX a mohl si na základnách koupit palivo za výrazně nižší cenu.

V průběhu let bylo mnoho T5, které skončily v civilních rukou v Evropě, nejdříve zakoupeny vojáky umístěnými v Německu. Někteří vojáci nechali své vozy, po skončení služby v Německu zaslat zpět do USA. Zatímco jiní je prodali německým civilistům. Z více než 4 000 Mustangů prodaných mimo Severní Ameriku v roce 2012 byl téměř každý čtvrtý prodán z vojenských základen v Evropě.

Fotografie Ford Mustang T5

Další informace

Pokud potřebujete další informace, prosíme, kontaktujte nás.

Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

Odeslat