Blog

veteranarena

Veteránské akce a srazy v roce 2023

18. 2. 2023

Patříte k milovníkům veteránů, nebo dokonce takového veterána sami vlastníte? A věděli jste, že vás je víc? Pojďte se společně potkat na veteránských akcích a srazech, ke kterým během roku... pokračování »

Ford Model T

Historie Ford Model T – tady to všechno začalo

19. 12. 2020

Ford Model T je označován za nejdůležitější milník v historii automobilismu. To jen díky němu dnes existuje automobilový trh v takovém stavu, jak ho známe. Plechová Líza přinášela radost masám... pokračování »

Oldsmobile Dynamic 88 Convertible

Jak přihlásit veterána a získat veteránské RZ

25. 11. 2020

Začněme tím, co to vlastně veteránské vozidlo je. Možná se ptáte na to, kdy se auto stane veteránem. Podle předpisů je to vůz, který je starší třiceti let. Počítá se... pokračování »

pontiac gto

Kdy se stane auto veteránem a co je k tomu potřeba

23. 11. 2020

Tak jako se každý člověk dostane do důchodového věku, tak i auta se po dosáhnutí určitého věku stanou veterány. Tuto hranici nám Ministerstvo dopravy určilo na 30 let. Přičemž se... pokračování »

Škoda 1000 MB

Historie automobilky Škoda: Slaví 125 let od založení

25. 3. 2020

Není potřeba zdůrazňovat, že automobilka Škoda je jednou z nejstarších automobilek na světě. Vždyť letos slaví 125 let od svého založení. Za tuto dobu se stala nesmazatelně klíčovým prvkem automobilové... pokračování »