Blog

ford f1

Ford: Napříč historií pickupů a dodávek

31. 5. 2024

Amerika je sama o sobě proslulá jejími velkými auty a Ford s jeho pickupy a dodávky tento fakt potvrzuje. V padesátých letech začal s výrobou dodnes legendárních pickupů. Dodávky se následně na rozdíl... pokračování »

Rolls-Royce_Silver_Wraith_Fixed_Head_Coupe_1952

Přízrak ze 30. let: Rolls-Royce Wraith

23. 4. 2024

Název Wraith, v překladu přízrak nebo duch, poprvé spatřil světlo světa už ve 30 letech minulého století. Jelikož byla výroba vícekrát přerušena, dohromady byl vyráběn pouhých 23 let. Pojďme si... pokračování »

tatra

Historie Tatra – Téměř 175 let stará historie Tatry

26. 3. 2024

Zrození firmy Historie této automobilky sahá přesně do poloviny 19. století, kdy kopřivnický sedlář jménem Ignác Šustala dostal po návratu z praxí ve Vídni na starost stodolu od svého bratra,... pokračování »

Kovozoo veteráni

KOVOZOO veteráni: Když historie automobilů a motocyklů ožívá

23. 2. 2024

V malebném kovovém městečku KOVOZOO se nachází zajímavé muzeum veteránů, kde můžete zažít fascinující oživení historie automobilů. Muzeum veteránů v rámci tohoto originálního areálu, přináší návštěvníkům pohled na vzácné kousky... pokračování »

Jarní údržba veterána

Jarní údržba veterána: Připravte se na první jízdu v tomto roce!

20. 2. 2024

S příchodem jara a vyšších teplot se mnozí majitelé veteránů těší na chvíle strávené za volantem svého oblíbeného historického vozidla. Předtím než se však pustíte na silnice, je důležité provést... pokračování »