Veteránské akce a srazy v roce 2023

18. 2. 2023

Patříte k milovníkům veteránů, nebo dokonce takového veterána sami vlastníte? A věděli jste, že vás je víc? Pojďte se společně potkat na veteránských akcích a srazech, ke kterým během roku 2023 dojde. A že jich je!

Veteránské akce a srazy v roce 2023, ale i v uplynulých letech patří k nejoblíbenějším a nejvíce navštěvovaným akcím u nás. Komunita veteránů je každým rokem větší a větší a lidé, kteří mají zálibu ve veteránských vozidlech nebo motorkách, respektive je spojuje láska k těmto strojům je natolik silná, že je dovádí ke společnému setkávání. Kde se s nimi můžete potkat i vy?

srazy veteranu

VeteránTechna Brno

Výstaviště Brno každoročně pořádá řadu zajímavých akcí, a to včetně veteránských událostí. Pokud to sem máte blízko, můžete sem zavítat konkrétně 15. 4. kdy se koná tradiční jarní veterán burza a výstava v jednom.

Akce je každoročně navštěvována hlavně proto, že se zde potkávají nejen obdivovatelé nádherných aut, ale také se zde shlukují historická vozidla, která jen tak někdy pohromadě rozhodně neuvidíte. Událost se konkrétně koná v pavilonu Z a dalších přilehlých plochách.

TIP: Koukněte se rovněž na článek, kam vyrazit do oblíbených muzeí veteránů.

VeteránPárty 2023

Už tradičně se také (opět v dubnu, konkrétně 22. 4.) pořádá setkání příznivců historických vozidel a dalších podobných strojů. Celodenní program je pro všechny účastníky velmi atraktivní, vždyť to není jenom o obhlížení vystavených vozidel. Je to také o přehlídce vozidel od značek Škoda či Tatra, divácké soutěži, která je ostatně připravená jak pro děti, tak pro dospělé čili se jedná o ideální program pro celou rodinu.

Kromě toho zde bude možná také vyhlídková jízda historickým autobusem čili o historická vozidla tady skutečně nebude nouze. A i ženy si přijdou na své, jelikož se zde bude konat také módní přehlídka. A ta bude taktéž historická, konkrétně se ukážou modely dvacátých a třicátých let. Jinými slovy se rozhodně podíváte do historie, která, jak potvrzují mnozí, byla po stránce vkusu velmi zajímavá.

Ondřejovský Krpál 2023

Pokud sami vlastníte nějakého veterána nebo podobné vozidlo, můžete se stát součástí Ondřejovského Krpálu, který se letos koná začátkem června, konkrétně 3. 6. Sraz je na náměstí v Ondřejově a vítán je každý, kdo se chce stát součástí této zážitkové orientační jízdy s jízdou pravidelnosti do kopce.

Soutěž je letos určená hlavně pro vozidla, která jsou vyrobena do roku 1990. Zúčastnit se může maximálně osmdesát vozidel, proto dlouho neotálejte a přijeďte se registrovat co nejdříve.

Jízda na vrchu Knovíz-Olšany

Už 33. ročník – přesně po tolikáté se bude konat jedinečná akce, a to jízda na vrchu Knovíz-Olšany, která je putovní akcí pořádanou od roku 1924. Právě tehdy se tato akce uskutečnila poprvé, tehdy však pouze se třinácti stroji. Za poslední roky nabrala akce na jedinečné síle a každoročně se jí účastní stále větší množství vozidel. Na základě posledního roku se udělala statistika říkající, že automobilových a motocyklových závodníků bylo kolem 130.

Samozřejmě se akce neobejde bez diváků. Událost se stala tak vyhledávanou, že diváků se zde každoročně sejde kolem jednoho tisíce. Pojďte se letos i vy účastnit akce, která byla obnovena po sametové revoluci. Součástí pořádané jízdy bude také výstava veteránů čili nudit se nebude opravdu nikdo.

Radegast-33 2023 Veteráni do kopca

V druhé polovině letních prázdnin, konkrétně 12. 8., se uskuteční další ročník akce Radegast-33 2023 Veteráni do kopca. Touto událostí se oslaví především založení veterán klubu, který se letos těší už z patnácti fungujících let. Událost je každoročně vyhledávaná, a to především díky doprovodnému programu, který se zde koná.

Ani letos nebudou chybět závody veteránů nebo jízda pravidelnosti do vrchu. Dodnes se pamatuje na tradici závodu, která odstartovala už v roce 1976, tehdy jen pod názvem Radegast. Přijeďte letos i vy do Valašské Bystřice.